Curling Scores
Mercure Perth Masters
Jan 3 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ewan MacDonald Perth, SCO |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | ||
| Mario Freiberger Zug, SUI |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ewan MacDonald
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 5.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Mario Freiberger
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.05 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ewan MacDonald
Mario Freiberger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ewan MacDonald | ||
| Mario Freiberger | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















