Curling Scores
BC Tim Hortons Junior Women
Jan 1 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Corryn Brown Kamloops, BC |
![]() |
3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | |||
| Shawna Jensen Richmond, BC |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Corryn Brown
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 5.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Shawna Jensen
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Corryn Brown
Shawna Jensen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















