Curling Scores
Swiss Curling League
Jan 25 - Feb 3, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Binia Feltscher Flims, SUI |
![]() |
3 | 0 | 0 | 4 | 3 | 4 | X | 14 | |||||
| Nora Baumann Dubendorf, SUI |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Binia Feltscher
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.02 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Nora Baumann
| Games: | 9 |
| Record: | 0W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 9.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Binia Feltscher
Nora Baumann
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Binia Feltscher | ||
| Nora Baumann | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















