Curling Scores
USA National Championships
Feb 9 - 16, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Erika Brown Madison, WI |
2 | 0 | 2 | 3 | 1 | 3 | X | 11 | ||||||
| Cristin Clark Lynnwood, WA |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Erika Brown |
12 |
51 |
1.70 | 3.9 | 88% |
| 3: | Debbie McCormick |
12 |
47 |
1.42 | 4.4 | 80% |
| 2: | Jessica Schultz |
12 |
50 |
1.66 | 4.4 | 85% |
| 1: | Ann Swisshelm |
12 |
44 |
1.00 | 5.6 | 73% |
| TEAM TOTALS | 48 | 192 | 1.44 | 4.6 | 82% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Cristin Clark |
12 |
21 |
1.70 | 4.7 | 36% |
| 3: | Patti Killins |
12 |
33 |
1.54 | 4.2 | 56% |
| 2: | Christina Pastula |
12 |
34 |
1.50 | 3.9 | 59% |
| 1: | Christie Wilhelmy |
12 |
36 |
1.26 | 4.7 | 61% |
| TEAM TOTALS | 48 | 124 | 1.50 | 4.4 | 53% | |
Event Statistics
Erika Brown
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 8.50 |
| PA/G: | 5.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Cristin Clark
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.13 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Erika Brown
Cristin Clark
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















