Pomeroy Inn & Suites Prairie Showdown
Curling Scores
Pomeroy Inn & Suites Prairie Showdown
Mar 14 - 17, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Heather Nedohin Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
| Delia DeJong Sexsmith, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Heather Nedohin
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 5.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Delia DeJong
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 10.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Heather Nedohin
Delia DeJong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Heather Nedohin | ||
| Delia DeJong | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















