Curling Scores
USA National Arena Championships
Jul 18 - 21, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Greg Gallagher Scottsdale, AZ |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Garnet Eckstrand Kalamazoo, MI |
0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Greg Gallagher
| Games: | 1 |
| Record: | 3W - -2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 37.14 |
| PA/G: | -11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | -2.50 |
| Steal Efficiency: | 1.29 |
Garnet Eckstrand
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | -0.11 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | -2.00 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Greg Gallagher
Garnet Eckstrand
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Greg Gallagher | ||
| Garnet Eckstrand | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













