Curling Scores
FSCC Early Cash
Sep 20 - 22, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Craig Brown Madison, WI |
1 | 0 | 2 | 3 | X | 6 | ||||||
| Korey Dropkin Southborough, MA |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Craig Brown
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.29 |
| PA/G: | 4.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Korey Dropkin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.60 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Craig Brown
| Games: | 55 |
| Record: | 42W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 6W - 1L |
| PF/G: | 8.81 |
| PA/G: | 5.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Korey Dropkin
| Games: | 36 |
| Record: | 18W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Craig Brown
Korey Dropkin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Craig Brown | ||
| Korey Dropkin | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















