Curling Scores
China Open
Sep 18 - 24, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Bingyu Wang Harbin, CHN |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | X | 8 | ||||
| Anna Hasselborg Gavle, SWE |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bingyu Wang
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 10.99 |
| PA/G: | 4.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Anna Hasselborg
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 5.87 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Bingyu Wang
| Games: | 99 |
| Record: | 73W - 26L |
| Extra Ends: | 4W - 3L |
| One-Point Games: | 9W - 6L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Anna Hasselborg
| Games: | 25 |
| Record: | 14W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Bingyu Wang
Anna Hasselborg
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Bingyu Wang | ||
| Anna Hasselborg | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















