Curling Scores
Avonair Cash Spiel
Oct 4 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Warren Cross Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | 0 | |||
| Wade White Edmonton, AB |
1 | 1 | 1 | 1 | 2 | X | X | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Warren Cross
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.68 |
| PA/G: | 10.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Wade White
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Warren Cross
| Games: | 17 |
| Record: | 2W - 15L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 4.58 |
| PA/G: | 9.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Wade White
| Games: | 38 |
| Record: | 19W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Warren Cross
Wade White
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Warren Cross | ||
| Wade White | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















