Curling Scores
Medicine Hat Charity Classic
Oct 18 - 21, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Norma Brown Stra, AB |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Tiffany Game Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Norma Brown
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Tiffany Game
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 11.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Norma Brown
| Games: | 19 |
| Record: | 8W - 11L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 7.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Tiffany Game
| Games: | 33 |
| Record: | 14W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 5L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 7.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Norma Brown
Tiffany Game
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Norma Brown | ||
| Tiffany Game | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















