Mount Lawn Gord Carroll Classic
Curling Scores
Mount Lawn Gord Carroll Classic
Nov 13 - 17, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Wayne Tuck Jr. , ON |
1 | 1 | 2 | 2 | 1 | X | X | X | X | 7 | |||
| Colin Thomas St. John's, NL |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | X | 0 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wayne Tuck Jr.
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.31 |
| PA/G: | 3.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.69 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Colin Thomas
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Colin Thomas
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.77 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Wayne Tuck Jr.
Colin Thomas
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Wayne Tuck Jr. | ||
| Colin Thomas | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















