Travelers Ontario Tankard - Zone 8
Curling Scores
Travelers Ontario Tankard - Zone 8
Dec 14 - 15, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Team StuSells.ca Toronto, ON |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
| Darryl Prebble Toronto, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Team StuSells.ca
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 4.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Darryl Prebble
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Team StuSells.ca
| Games: | 23 |
| Record: | 13W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.13 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Darryl Prebble
| Games: | 31 |
| Record: | 17W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 6L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 6.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Team StuSells.ca
Darryl Prebble
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Team StuSells.ca | ||
| Darryl Prebble | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















