USA Junior Men's Championship
Curling Scores
USA Junior Men's Championship
Jan 25 - Feb 1, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Wesley Pedersen Midland, MI |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 3 | X | 8 | ||||||
| Clay Osterhaus Dalton, WI |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wesley Pedersen
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Clay Osterhaus
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 9.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wesley Pedersen
Clay Osterhaus
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Wesley Pedersen | ||
| Clay Osterhaus | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















