Newfoundland & Labrador Tankard
Curling Scores
Newfoundland & Labrador Tankard
Jan 29 - Feb 2, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Andrew Symonds St. John's, NL |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Brad Gushue St. John's, NL |
![]() |
2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Brad Gushue
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.79 |
| PA/G: | 3.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.85 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 10 |
| Record: | 3W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.58 |
| PA/G: | 7.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Brad Gushue
| Games: | 90 |
| Record: | 63W - 27L |
| Extra Ends: | 4W - 2L |
| One-Point Games: | 9W - 8L |
| PF/G: | 7.99 |
| PA/G: | 5.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Andrew Symonds
Brad Gushue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Andrew Symonds | ||
| Brad Gushue | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















