USA Club National Women's Championship
Curling Scores
USA Club National Women's Championship
Feb 15 - 22, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| North Dakota 2 Fargo, ND |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | |||
| California Oakland, CA |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
North Dakota 2
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.63 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
California
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
North Dakota 2
California
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













