Crestwood Ladies Fall Classic
Curling Scores
Crestwood Ladies Fall Classic
Oct 24 - 26, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nadine Chyz Calgary, AB |
2 | 5 | 3 | X | 10 | |||||||
| Brenda Doroshuk Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nadine Chyz
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 11.05 |
| PA/G: | 5.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Brenda Doroshuk
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 12.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nadine Chyz
Brenda Doroshuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Nadine Chyz | ||
| Brenda Doroshuk | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















