Whitney Field Jr. Curling Classic
Curling Scores
Whitney Field Jr. Curling Classic
Oct 31 - Nov 2, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Riley Helston Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | ||
| Austin Williamson Regina, SK |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Riley Helston
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 9.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Austin Williamson
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.28 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Riley Helston
Austin Williamson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















