Glynhill Ladies International
Curling Scores
Glynhill Ladies International
Jan 16 - 18, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Madeleine Dupont Hvidovre, DEN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 5 | ||
| EunJung Kim Uiseong, KOR |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Madeleine Dupont
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 3L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.64 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
EunJung Kim
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 1L1T |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 7.26 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Madeleine Dupont
EunJung Kim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















