Canad Inns Women's Classic
Curling Scores
Canad Inns Women's Classic
Oct 22 - 25, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kerri Einarson Winnipeg, MB |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Jennifer Jones Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kerri Einarson
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.12 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Jennifer Jones
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 5.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kerri Einarson
Jennifer Jones
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kerri Einarson | ||
| Jennifer Jones | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















