Challenge Chateau Carter de Gatineau Open
Curling Scores
Challenge Chateau Carter de Gatineau Open
Oct 21 - 25, 2015
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gary Rowe
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 4.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Martin Lavoie
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gary Rowe
Martin Lavoie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















