Canadian Mixed Championship
Curling Scores
Canadian Mixed Championship
Nov 8 - 15, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Saskatchewan Korte, B |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
| Northwest Territories Moss, S |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Saskatchewan
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Northwest Territories
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.44 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Saskatchewan
Northwest Territories
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















