Weatherford Curling Classic
Curling Scores
Weatherford Curling Classic
Nov 27 - 30, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mark Walter Estevan, SK |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | |||
| Kevin Wunderlin Biel, SUI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mark Walter
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Kevin Wunderlin
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mark Walter
Kevin Wunderlin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Mark Walter | ||
| Kevin Wunderlin | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














