BC CDI Island Playdowns
Curling Scores
BC CDI Island Playdowns
Dec 11 - 13, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kevin Dey Victoria, BC |
0 | 1 | 4 | 1 | 4 | X | 10 | |||||||
| Cameron de Jong Victoria, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kevin Dey
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Cameron de Jong
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.67 |
| PA/G: | 12.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Dey
Cameron de Jong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kevin Dey | ||
| Cameron de Jong | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














