College Clean Restoration Curling Classic
Curling Scores
College Clean Restoration Curling Classic
Sep 23 - 26, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brad Jacobs Sault Ste Marie, NONT |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 9 | ||
| Brady Clark Seattle, USA |
0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brad Jacobs
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Brady Clark
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brad Jacobs
Brady Clark
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brad Jacobs | ||
| Brady Clark | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















