Grande Prairie Cash Spiel
Curling Scores
Grande Prairie Cash Spiel
Oct 28 - 30, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Doug Kimmie Taylor, BC |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Jeff Ginter Dawson Creek, BC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Doug Kimmie
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Jeff Ginter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Doug Kimmie
Jeff Ginter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Doug Kimmie | ||
| Jeff Ginter | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















