Mixed Doubles Curling Challenge
Curling Scores
Mixed Doubles Curling Challenge
Dec 16 - 18, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Portunova/Glukhov Moscow, RUS |
1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |||
| Turmann/Lill Tallinn, EST |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Portunova/Glukhov
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Turmann/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.53 |
| PA/G: | 9.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Portunova/Glukhov
Turmann/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















