USA U18 Womens National Championship
Curling Scores
USA U18 Womens National Championship
Mar 8 - 12, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wisconsin1 Madison, WI |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| GNCC1 Medfield, MA |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wisconsin1
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
GNCC1
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wisconsin1
GNCC1
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















