Latvia International Challenger
Curling Scores
Latvia International Challenger
Oct 26 - 29, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steffen R. Mellemseter Oppdal, NOR |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | ||
| Greg Dunn Kent, ENG |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steffen R. Mellemseter
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Greg Dunn
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.33 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steffen R. Mellemseter
Greg Dunn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















