Dairy Farmers of Ontario Tankard - Qualifier A
Curling Scores
Dairy Farmers of Ontario Tankard - Qualifier A
Jan 12 - 14, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Greg Balsdon Kingston, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | |||
| Brandon Tippin Owen Sound, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Greg Balsdon
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 3.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.83 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Brandon Tippin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Greg Balsdon
Brandon Tippin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















