North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
Curling Scores
North of 60 Medical Solutions NWT Junior Championships
Dec 13 - 16, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Adam Naugler Yellowknife, NT |
3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
| Kaleb Picek Inuvik, NT |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam Naugler
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Kaleb Picek
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.75 |
| PA/G: | 15.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Adam Naugler
Kaleb Picek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












