Gefle Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Gefle Mixed Doubles Cup
Jan 24 - 27, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Noreen/Noreen Gavle, SWE |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Noreen/Noreen
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.24 |
| PA/G: | 5.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Perret/Rios
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.81 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Noreen/Noreen
Perret/Rios
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














