PEUGEOT Mixed Doubles Masters
Curling Scores
PEUGEOT Mixed Doubles Masters
Mar 29 - 31, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Perret/Kruettli , SUI |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Rupp/Wunderlin Zug, SUI |
![]() |
3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Perret/Kruettli
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.23 |
| PA/G: | 14.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Rupp/Wunderlin
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.03 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Perret/Kruettli
Rupp/Wunderlin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














