WCT Mixed Doubles Cup Geising
Curling Scores
WCT Mixed Doubles Cup Geising
Oct 24 - 27, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matulova/Morvcik , SVK |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 7 | |||
| Kalocsai/de Boom Zoetermeer, NED |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matulova/Morvcik
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 12.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kalocsai/de Boom
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matulova/Morvcik
Kalocsai/de Boom
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













