Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
Curling Scores
Airdrie U18 Junior Womens Bonspiel
Nov 8 - 10, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Olivia Jones , AB |
![]() |
5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 9 | ||
| Jessica Minshull Calgary, AB |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Olivia Jones
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.50 |
| PA/G: | 5.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Jessica Minshull
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 10.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Olivia Jones
Jessica Minshull
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















