Boundary Ford Curling Classic
Curling Scores
Boundary Ford Curling Classic
Nov 22 - 25, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Kayla Skrlik Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 9 | |||
| Ashley Kalk Edmonton, AB |
2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kayla Skrlik
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 7.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Ashley Kalk
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.25 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kayla Skrlik
Ashley Kalk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kayla Skrlik | ||
| Ashley Kalk | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















