Finale du Circuit
Curling Scores
Finale du Circuit
Nov 29 - Dec 1, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Martin Ferland Trois-Rivieres, QC |
![]() |
1 | 0 | 2 | 1 | 4 | X | 8 | ||||
| Gregory Bornais Trois-Rivieres, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Martin Ferland
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Gregory Bornais
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 13.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Martin Ferland
Gregory Bornais
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















