GNCC U18 Girls Playdowns
Curling Scores
GNCC U18 Girls Playdowns
Dec 26 - 30, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Alina Tschumakow West Roxbury, MA |
0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | |||||
| Anna Cenzalli East Falmouth, MA |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alina Tschumakow
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.16 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Anna Cenzalli
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alina Tschumakow
Anna Cenzalli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













