The Big Spiel
Curling Scores
The Big Spiel
Jan 9 - 12, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jonathan Lee Austin, TX |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
| Dan Ostheimer Houston, TX |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jonathan Lee
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Dan Ostheimer
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.60 |
| PA/G: | 9.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jonathan Lee
Dan Ostheimer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
- Home
- Teams
- Events: | A | B | C | D | E | F | G | H |
- 9th/10th Events
- Championship
- Linescores
- Team Statistics
- Shootout Rankings
- Photo Gallery
- Head To Head
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












