New Holland Canadian Junior Womens Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Junior Womens Championship
Jan 18 - 26, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Nova Scotia Stevens, T |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 6 | ||
| Manitoba Zacharias, M |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nova Scotia
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.74 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Manitoba
| Games: | 11 |
| Record: | 11W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 4.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nova Scotia
Manitoba
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Nova Scotia | ||
| Manitoba | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















