Baden Masters
Curling Scores
Baden Masters
Aug 28 - 30, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sixten Totzek Fuessen, GER |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | ||
| Joel Retornaz Trentino, ITA |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sixten Totzek
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Joel Retornaz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.30 |
| PA/G: | 7.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sixten Totzek
Joel Retornaz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















