Highland SWCT Event
Curling Scores
Highland SWCT Event
Oct 9 - 11, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ashley Howard Saskatoon, SK |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
| Nancy Inglis Regina, SK |
![]() |
4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ashley Howard
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Nancy Inglis
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.08 |
| PA/G: | 11.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ashley Howard
Nancy Inglis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ashley Howard | ||
| Nancy Inglis | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















