Southern Mixed Doubles
Curling Scores
Southern Mixed Doubles
Dec 29 - 31, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kruzer/Lathan Charlotte, NC |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 | ||
| Captain/Gould Charlotte, NC |
1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kruzer/Lathan
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Captain/Gould
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.08 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kruzer/Lathan
Captain/Gould
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












