USA Curling Women's National Championship
Curling Scores
USA Curling Women's National Championship
May 25 - 30, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Delaney Strouse Midland, MI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | ||
| Kim Rhyme Minneapolis, MN |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Delaney Strouse
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.44 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Kim Rhyme
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.73 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Delaney Strouse
Kim Rhyme
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Delaney Strouse | ||
| Kim Rhyme | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















