Curve US Open of Curling Contender
Curling Scores
Curve US Open of Curling Contender
Aug 27 - 29, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brandon Corbett Rochester, NY |
0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | X | X | 4 | |||
| Daniel Casper Chaska, MN |
![]() |
1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | X | X | 7 | ||
Event Statistics
Brandon Corbett
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 11.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Daniel Casper
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.81 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brandon Corbett
Daniel Casper
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















