SaskTour Women's Nutana
Curling Scores
SaskTour Women's Nutana
Oct 22 - 24, 2021
|
| Draw Oct 22 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ashley Howard Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | X | 7 | |||
| Brett Barber Biggar, SK |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ashley Howard
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.73 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Brett Barber
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Ashley Howard
| Games: | 44 |
| Record: | 24W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 6.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Ashley Howard
Brett Barber
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















