Palmerston Mixed Doubles Spiel
Curling Scores
Palmerston Mixed Doubles Spiel
Oct 30 - 31, 2021
|
| Draw Oct 30 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tuck/Tuck Jr. Strathroy, ON |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 6 | ||
| Smith/Johnson Denver, CO |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tuck/Tuck Jr.
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.26 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Smith/Johnson
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 9.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tuck/Tuck Jr.
Smith/Johnson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















