Prague Classic
Curling Scores
Prague Classic
Nov 4 - 7, 2021
|
| Draw Nov 6 - 4:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jaap van Dorp Zoetermeer, NED |
![]() |
2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | X | 10 | |||
| Oliver Kobian Prague, CZE |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jaap van Dorp
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 4.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Oliver Kobian
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.23 |
| PA/G: | 14.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Jaap van Dorp
| Games: | 76 |
| Record: | 31W - 45L |
| Extra Ends: | 2W - 3L |
| One-Point Games: | 4W - 6L |
| PF/G: | 6.61 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Jaap van Dorp
Oliver Kobian
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















