Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Nov 20 - 27, 2021
|
| Draw Nov 20 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Austria Augustin, H |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||||||
| Norway Rorvik, M |
![]() |
3 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Austria
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Norway
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.45 |
| PA/G: | 5.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Austria
Norway
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













