Southern Mixed Doubles
Curling Scores
Southern Mixed Doubles
Jan 1 - 3, 2022
|
| Draw Jan 2 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bush/Quinn Charlotte, NC |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
| Stasik/Gould Charlotte, NC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bush/Quinn
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 11.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Stasik/Gould
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.30 |
| PA/G: | 8.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Bush/Quinn
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.52 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Stasik/Gould
| Games: | 13 |
| Record: | 4W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 9.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Bush/Quinn
Stasik/Gould
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












