Tohuku Curling Championships
Curling Scores
Tohuku Curling Championships
Jan 8 - 10, 2022
|
| Draw Jan 7 - 7:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miori Nakamura , JPN |
![]() |
4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 1 | X | 14 | |||
| Mizuho Kumagai , JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miori Nakamura
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.54 |
| PA/G: | 3.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Mizuho Kumagai
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 17.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Miori Nakamura
Mizuho Kumagai
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














